» Zarejestruj się   » Przypomnij dane

Konkurencje

Social Media

Informacje o turnieju


Robotic Tournament 

Pierwsza edycja turnieju robotów została zorganizowana 17 marca 2009 roku. Pomysłodawcą imprezy był Krzysztof Piontek. Pierwotna edycja pojawiła się pod nazwą "Follow the Line" i posiadała tylko jedną konkurencję.  Kolejne edycje wprowadzały nowe konkurencje, m.in. Micromouse, Minisumo, Sumo... itd. XIII edycja będzie posiadać aż 13 konkurencji.

Konkurencje

LineFollower - zadaniem robotów kategorii Linefollower jest przebycie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie.
 

LineFollower for lego - zadanie robota jest takie samo jak w kategorii "LineFollower", tylko robot musi być zbudowany z lego.


Sumo
- roboty tej kategorii są jednostkami w pełni autonomicznymi, co oznacza że nie są w żaden sposób sterowane przez człowieka. Wymiary podstaw tych robotów nie mogą przekraczać 20cm x 20cm a waga ograniczona jest do 3kg.
 
MiniSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 10cm x 10cm, oraz wagi 500 gramów.

MicroSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 50mm x 50mm, oraz wagi 100 gramów.

NanoSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 25mm x 25mm, oraz wagi 25 gramów.

Sumo for lego - zasady takie jak w sumo, konstrukcja robota musi opierać się na jednostce centralnej zestawu Lego Mindstorm.

MiniSumo for lego - zasady takie jak w sumo, konstrukcja robota musi opierać się na jednostce centralnej zestawu Lego Mindstorm, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 15cm x 15cm oraz wagi 1kg

RoboDragRace - to nic innego jak ,,robotyczna” wersja wyścigu równoległego na ¼ mili.


RoboDragRace for lego - to nic innego jak ,,robotyczna” wersja wyścigu równoległego na ¼ mili.


Freestyle - jest kategorią robotów, której nazwa jest całą jej definicją. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Jest to kategoria, w której można wykazać się robotyczną kreatywnością i pokazać przeróżne, nierzadko 
szalone konstrukcje.

Miejsce turnieju
Turniej od samego początku był organizowany w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, nazywanych przez uczniów "Tyglem". Ponad 60 letnia szkoła jest idealnym miejscem do organizowania tego turnieju.