» Zarejestruj się   » Przypomnij dane

Konkurencje

Social Media

Sposoby rozgrywania konkurencji

Dodano dnia 04.04.2022r. 23:35

Sposoby rozgrywania poszczególnych konkurencji:

Liczba potwierdzonych robotów: 1-6

Podział na jedną grupę (każdy z każdym)
Wyłaniane 3 pierwsze miejsca

Liczba potwierdzonych robotów: 7-12

Podział na dwie grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 13-25

Podział na cztery grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 26+

Podział na osiem grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Na stanowiskach sędziowskich w konkurencjach MiniSumo, MicroSumo oraz NanoSumo będzie istniała możliwość wypożyczenia modułu startowego.

W rundzie eliminacyjnej roboty będą miały możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na łatwiejszej trasie eliminacyjnej. Do finału zakwalifikuje się pewna liczba robotów w zależności od ich ilości.
Czasy z trasy eliminacyjnej nie mają znaczenia w finałach. W rundzie finałowej roboty odbywają swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na trasie finałowej (trudniejsza niż eliminacyjna). Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie finałowej.

Roboty mają możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy. Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie. (brak podziału na eliminacje i finał)

Wygrywają 3 roboty, którym zostanie przydzielona największa ilość punktów przez jurorów. Zostaje także przyznana nagroda publiczności, wszyscy uczestnicy oraz widzowie wydarzenia mają możliwość oddania głosu na wybranego robota.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w sposobie rozgrywania poszczególnych konkurencji. Sposób rozgrywania konkurencji może zmienić się w trakcie trwania zawodów.