» Zarejestruj się   » Przypomnij dane

Konkurencje

Social Media

Podziękowania

Dodano dnia 03.04.2023r. 23:38

????Emocje po zawodach już nieco opadły, także chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tegorocznej edycji zawodów

????Przede wszystkim bardzo dziękujemy naszym sponsorom oraz partnerom za wsparcie, bez którego nawet nie moglibyśmy zacząć myśleć o organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. To dzięki Wam mogliśmy zapewnić uczestnikom profesjonalne przygotowanie zawodów, podstawowe wyposażenie, dodatkowe atrakcje oraz niesamowite nagrody. Dziękujemy również za zaszczycenie nas Waszą obecnością, jak również olbrzymie podziękowania za obecność składamy zaproszonym gościom, mediom oraz sędziom.

????Następnie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom z Polski i zza granicy, bo bez Was nie mielibyśmy dla kogo tych zawodów organizować. Jako organizatorów cieszy nas fakt, że wracacie do nas co roku coraz liczniej i dajecie nam pozytywną energię do ciągłego rozwijania naszego turnieju.

????Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowywali wydarzenie w murach Tygla. Serdecznie podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, obsługi, absolwentów oraz uczniów – bez Waszej obecności nie dalibyśmy rady tego wszystkiego ogarnąć.

????Tegoroczna edycja była dla nas rekordową pod względem zarejestrowanych uczestników i robotów, ale dzięki Wam wszystkim wymienionym powyżej – wspólnie daliśmy radę stworzyć to niesamowite wydarzenie.

????Za wszystkie niedociągnięcia i problemy przepraszamy i prosimy o wyrażenie swojej opinii w ankiecie
( https://forms.gle/LDhHTdgxGPWbcbF57 ) – tak, aby móc dla was rozwijać następne edycje Robotic Tournament.

❗️Prosimy was również o zapisanie sobie daty 23.03.2024 – bo to wtedy odbędzie się kolejna edycja naszych zawodów, na którą już teraz Was serdecznie zapraszamy!

Najważniejsze Informacje

Dodano dnia 28.03.2023r. 18:47

Drodzy Uczestnicy!

Już w tę sobotę spotkamy się standardowo w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku na XIII Edycji Międzynarodowego Turnieju Robotów "Robotic Tournament".
Poniżej udostępniamy garść najważniejszych informacji dotyczących tegorocznych zawodów:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami, udostępnianymi informacjami oraz harmonogramem zawodów. W przypadku planowanego spóźnienia lub braku możliwości dotarcia na zawody prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uniknięcia opóźnień.
W razie pytań lub pilnych spraw prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 663 157 558.

Do zobaczenia już niedługo!

Sposoby rozgrywania konkurencji

Dodano dnia 28.03.2023r. 18:37

Sposoby rozgrywania poszczególnych konkurencji:

Liczba potwierdzonych robotów: 1-6

Podział na jedną grupę (każdy z każdym)
Wyłaniane 3 pierwsze miejsca

Liczba potwierdzonych robotów: 7-12

Podział na dwie grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 13-25

Podział na cztery grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 26+

Podział na osiem grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Na stanowiskach sędziowskich w konkurencjach Sumo, MiniSumo, MicroSumo, NanoSumo oraz RoboStrong będzie istniała możliwość wypożyczenia modułu startowego: https://p1r.se/startmodule/ .

W rundzie eliminacyjnej roboty będą miały możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na łatwiejszej trasie eliminacyjnej. Do finału zakwalifikuje się pewna liczba robotów w zależności od ich ilości.
Czasy z trasy eliminacyjnej nie mają znaczenia w finałach. W rundzie finałowej roboty odbywają swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na trasie finałowej (trudniejsza niż eliminacyjna). Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie finałowej.

Roboty mają możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy. Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie. (brak podziału na eliminacje i finał)

Wygrywają 3 roboty, którym zostanie przydzielona największa ilość punktów przez jurorów. Zostaje także przyznana nagroda publiczności, wszyscy uczestnicy oraz widzowie wydarzenia mają możliwość oddania głosu na wybranego robota.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w sposobie rozgrywania poszczególnych konkurencji. Sposób rozgrywania konkurencji może zmienić się w trakcie trwania zawodów.    

Harmonogram 2023

Dodano dnia 27.03.2023r. 20:15

Harmonogram XIII edycji Międzynarodowego Turnieju „Robotic Tournament”

 

31 MARZEC 2023

19:00 – 23:00 Rejestracja

1 KWIECIEŃ 2023              

7:30 – 10:00 Rejestracja

10:00 Oficjalne otwarcie

10:00 – 15:00 Pokazy oraz głosowanie Freestyle

10:30 – 15:00 Rozgrywki: Sumo, MicroSumo, NanoSumo, RoboStrong, RoboStrong for LEGO

10:30 – 15:00 Eliminacje : LineFollower, LineFollower for LEGO, MiniSumo, MiniSumo for LEGO, Sumo for LEGO

10:30 – 17:00 Rozgrywki: RoboDragRace oraz RoboDragRace for LEGO

15:00 – 16:00 Przerwa techniczna oraz rozdanie nagród w konkurencjach: Freestyle, Sumo, NanoSumo, MicroSumo, RoboStrong oraz RoboStrong for LEGO

16:00 – 18:00 Finały: LineFollower, LineFollower for LEGO, MiniSumo, MiniSumo for LEGO, Sumo for LEGO

18:00 Ogłoszenie wyników, zakończenie zawodów

Harmonogram i przebieg zawodów może ulec zmianom, a czas zakończenia imprezy jest orientacyjny!!