» Zarejestruj się   » Przypomnij dane

Konkurencje

Social Media

Robotic Tournament odbędzie się w innym terminie

Dodano dnia 18.03.2020r. 11:58

Drodzy Uczestnicy!

W obliczu sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję o przełożeniu na inny termin naszego Turnieju. Uważamy jednak, że odpowiedzialność społeczna za utrudnienie wirusowi rozprzestrzeniania się, którą ponosimy wszyscy, jest w tej chwili najważniejsza.

Jest nam bardzo smutno, że nie zobaczymy się jeszcze w tym miesiącu. Nasze spotkania zawsze tętnią pozytywną energią, co napawa nas chęcią do dalszej pracy. Wierzymy jednak, że teraz najważniejszy jest zdrowy rozsądek i jeśli zachowamy się odpowiedzialnie, ograniczając bezpośredni kontakt z innymi, wkrótce zobaczymy się w pełnym gronie.

Do zobaczenia niedługo!

XII edycja - 28 marca 2020r.

Dodano dnia 11.02.2020r. 01:10

Serdecznie zapraszamy na dwunastą edycję Międzynarodowego Turnieju Robotów „Robotic Tournament”. Konkurs odbędzie się 28 marca 2020 r., w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku przy ulicy Kościuszki 5.


Obecna edycja Robotic Tournament składać się będzie z piętnastu konkurencji: NanoSumo, MicroSumo, MiniSumo, Sumo, LineFollower, LineFollower enhanced, MicroMouse, Freestyle, RoboDragRace, LineFollower for LEGO, LineFollower for LEGO enhanced, Sumo for LEGO, MiniSumo for LEGO, RoboDragRace for LEGO oraz RoboStrong.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w najnowszym „Robotic Tournament” oraz wszystkich tych, którzy chcieliby jako widzowie na własne oczy zobaczyć zmagania robotów.

Zainteresowanym polecamy odwiedzanie naszej strony www.robotictournament.pl oraz śledzenie aktualizacji, które będą sukcesywnie zamieszczane.


Rejestracja trwać będzie do 14 marca. Zainteresowanych wzięciem udziału w turnieju prosimy koniecznie o zarejestrowanie się na stronie https://robotictournament.pl

Transmisja na żywo

Dodano dnia 05.04.2019r. 13:35

Sposoby rozgrywania konkurencji

Dodano dnia 04.04.2019r. 01:01


Sposoby rozgrywania poszczególnych konkurencji:

Liczba potwierdzonych robotów: 1-6

Podział na jedną grupę (każdy z każdym)
Wyłaniane 3 pierwsze miejsca

Liczba potwierdzonych robotów: 7-12

Podział na dwie grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 13-25

Podział na cztery grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

Liczba potwierdzonych robotów: 26+

Podział na osiem grupy,
Z każdej grupy dalej przechodzą 2 roboty
Następnie system brazylijski

 

W rundzie eliminacyjnej roboty będą miały możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na trasie eliminacyjnej. Do finału zakwalifikuje się pewna liczba robotów w zależności od ich ilości.
Czasy z trasy eliminacyjnej nie mają znaczenia w finałach. W rundzie finałowej roboty odbywają swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy na trasie finałowej (inna niż eliminacyjna). Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie finałowej.
  • RoboDragRace, RoboDragRace for LEGO:
Roboty mają możliwość odbyć swoje przejazdy nieograniczoną ilość razy. Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem przejazdu na trasie. (brak podziału na eliminacje i finał)
  • FreeStyle:
Wygrywają 3 roboty, którym zostanie przydzielona największa ilość punktów przyznana przez sędziów. Zostaje także przyznana nagroda publiczności, wszyscy uczestnicy oraz widzowie wydarzenia mają możliwość oddania głosu na wybranego robota.
  • MicroMouse:
Roboty mają możliwość przejechania labiryntu nieograniczoną ilość razy. Wygrywają 3 roboty z najlepszym czasem.
(brak podziału na eliminacje i finał)

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w sposobie rozgrywania poszczególnych konkurencji. Sposób rozgrywania konkurencji może zmienić się w trakcie trwania zawodów.